דף הבית » מאמרים » מחסומים

מחסומים

 

מחסומים חשמליים

כידוע, מחסומים הם אמצעי לבקרה ושליטה על היוצאים והנכנסים למקום מסוים. מחסומים לרוב יותקנו בכניסה למגרשי חניה של חברות, מפעלים, בנייני מגורים משותפים, יישובים, או כל שטח פרטי אחר. ישנם אף שערים אוטומטיים ומחסומים המיועדים לחסימת הגישה למקום חניה בודד.

מעוניינים בהתקנת מחסומים חשמליים / אוטומטיים לביתכם או לבית העסק? גל דור שערים זאת התשובה עבורכם!

מחסומים חשמליים

בשונה משערים רגילים או שערים חשמליים, מחסומים הם לרוב זרוע הניתנת להרמה ולהורדה. הזרוע של המחסום ניתנת להפעלה במגוון אמצעים: יש מחסומים המופעלים על-ידי שלט הנמצא אצל נהג הרכב, מחסומים אחרים מופעלים על ידי לחצן הנמצא בביתן של שומר הניצב בסמוך למחסום. ישנם מחסומים המופעלים על-ידי מערכת אינטרקום. ישנם מחסומים המופעלים רק לאחר תשלום חניה והכנסת כרטיס למכונה שמותקנת לצד המחסום. וישנם אף מחסומים סולריים. המגוון הרב של מחסומים מאפשר לכל אחד להתקין מחסום לפי בחירתו ובהתאם לצרכיו. ישנם מחסומים המורכבים מזרוע אחת, מחסומים המורכבים משתי זרועות, מחסומי דוקרנים, מחסומי ביטחון נשלפים ולא נשלפים ועוד.

<< לצפייה בגלריה של סוגי מחסומים >>


הרבה אנשים מעדיפים התקנת מחסומים חשמליים על פני התקנת שערים חשמליים מפני שמחסומים חשמליים נפתחים מהר יותר. בנוסף מחסומים אינם חוסמים את הנוף ואת שדה הראיה. יש אף טוענים שמחסומים הם אמצעי אבטחה אסתטי יותר משערים, המעניקים למקום מראה של מבצר.
סיבה נוספת להעדפת מחסומים קשורה לאופי המקום בו דרוש מחסום. מחסומי זרוע הם אלטרנטיבה עדיפה במגרשי חניה או שטחים פרטיים שבהם ממילא יש עמדת שומר מאוישת. כאשר יש גם נוכחות פיזית של שומר בכניסה אין צורך בשער חשמלי ואפשר להסתפק במחסום שאותו יפעיל השומר. לכן נראה מחסומים רבים בכניסה למגרשי חניה בתשלום, בכניסה למפעלים, חברות או מוסדות מאובטחים ועוד. מחסומים נדרשים לבצע הרמה והורדה של הזרוע מאות פעמים ביום. לשם כך עליהם להיות עשויים מחומרים עמידים, שישמרו על תקינותם לאורך זמן רב. לכן מרבית המחסומים עשויים ממתכת או אלומיניום. אלו הם חומרים חזקים ועמידים בפני שחיקה, כמו גם בפני פגעי מזג האוויר. לכן מחסומים העשויים ממתכת או אלומיניום יפעלו לאורך זמן. אך כמו כל מכשיר הפועל בצורה אינטנסיבית, גם מחסומים דורשים תחזוק תקופתי. בדרך כלל החברה שהתקינה את המחסומים היא גם זו שמספקת שירותי תיקון ותחזוקה למחסומים.

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר